SEO Playbook
II Wydanie

Czyli kompleksowy przewodnik po pozycjonowaniu stron.
Dowiedz się jak skutecznie pozycjonować strony internetowe, w jaki sposób możesz na tym zarabiać oraz jak działa branża SEO w Polsce! Na ponad 350 stronach znajdziesz wyłącznie praktyczną wiedzę od najlepszych specjalistów SEO w kraju.

Książka wyprzedana.
Zapisz się na listę, a powiadomimy cię, kiedy znowu będzie dostępna.


Author
O książce i autorze

Sławomir Czajkowski

Ponad 12 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz kreowaniu strategii marketingowych. Właściciel Agencji KS oraz jeden z założycieli Surfera - docenianego na całym świecie narzędzia do optymalizacji. W świecie marketingu internetowego czuje się jak u siebie w domu. Dzieli się wiedzą na szkoleniach, konferencjach oraz branżowych blogach. Miał okazję współpracować przy ponad 500 kampaniach marketingowych.

Wyróżniony za projekty SEO, Certyfikowany Specjalista Google Adwords (wszystkie specjalizacje) oraz Google Analytics. Możliwość przekazywania wartościowej wiedzy to spełnienie jednego z jego zawodowych marzeń, które spełnił wydając książkę SEO Playbook.

W cenie 1/10 kosztu konferencji branżowej dostajemy książkę, która porusza wszystkie podstawowe zagadnienia związane z pozycjonowaniem. To dobre wprowadzenie dla nowych pracowników i odświeżenie wiedzy tych bardziej doświadczonych.

Mateusz Kasperek
M16

SEO Playbook jest doskonałą pozycją dla właścicieli firm i menadżerów mających kontakt zarówno z agencjami SEO jak i specjalistami SEO w swoich firmach. Podsumowując. Polecam, stawiając mocne 8/10.

Tomasz Kowalczyk
Konsultant ds. SEO w Grupie TVN

Spis treści

 • Część I
  Tworzenie i optymalizacja treści
  1. Określenie rodzaju contentu
  2. Tworzenie planu pracy z treścią
  3. Meta title
  4. Meta description
  5. Meta keywords
  6. O czym pisać?
  7. Długość treści i rodzaj contentu
  8. Struktura treści
  9. Zagęszczenie słów kluczowych
  10. Elementy graficzne - obrazki w treści
  11. Infografiki - część contentu
  12. Optymalizacja konwersji
  13. CTA okiem Roberta Marczaka
  14. Sekcja above the fold
  15. Cele content marketingu
  16. Realizacja celów treści
  17. Afiliacja jako cel Content Marketingu - Jakub Wiącek
  18. Strategia promocji Contentu
  19. Jak przygotować draft dla copywritera?
  20. Wojciech Tyluś o SEO i prowadzeniu bloga CroLove.pl
  21. Nauka i ekonomia w SEO - Grzegorz Strzelec
  22. Budżety i zarobki w branży - Paweł Kozłowski
 • Część 2
  On-site
  1. robots.txt
  2. sitemap.xml
  3. Struktura witryny i linkowanie wewnętrzne
  4. Page Rank
  5. Crawl budget
  6. Duplicate content
  7. Paginacja
  8. Kotwice
  9. Schema - dane strukturalne i Open Graph
  10. Jakość stron internetowych - Lucjan Suski
  11. Google Speed Insights - Przemysław Durał
  12. Serwer ma znaczenie - Artur Pajkert
  13. Rodzaje i obsługa przekierowań - Piotr Michalak
  14. Audyt SEO - Szymon Słowik
 • Część 3
  Off-site - współautorem działu jest Michał Suski
  1. Skuteczne pozyskiwanie linków
  2. Rodzaje i metodyka pozyskiwania odnośników
  3. Artykuły sponsorowane - Paweł Strykowski
  4. Artykuły Gościnne
  5. Networking - Artur Wojczal
  6. Wpisy katalogowe
  7. Komentarze na blogach
  8. Linki z profili na forach
  9. Współpraca z partnerami i wymiana linków
  10. Strony satelity
  11. Banery reklamowe
  12. PBN – prywatne zaplecze
  13. Systemy wymiany linków i Blasty
  14. Strategia link buildingu
  15. Wykorzystanie profilu linków konkurencji
  16. Google My Business - Sławomir Gdak
  17. Wizytówki NAP - Miłosz Krasiński
  18. Testy SEO - Adam Suraiya
  19. Historia bloga Tomasza Niezgody
 • Część 4
  Analityka oraz raportowanie
  1. Mierzenie efektów pracy
   • Śledzenie fraz - Marta Gryszko
   • Google Analytics i GTM (jakie są różnice) - Krzysztof Marzec
   • Google Data Studio - Piotr Rysz

Najważniejsze informacje

Setki wskazówek
22 wyjątkowych gości
12 lat doświadczenia zamknięte w książce
Świetna jakość druku
Ponad 350 stron praktycznej wiedzy
Autorzy gościnni
1/1

Chief SEO Consultant w grupie Discovery / TVN oraz Chief SEO Strategist w działającym głównie na rynku amerykańskim, polskim startupie OmniCalculator. Jego firma SEO Planner, prowadzi obecnie jeden z największych w Polsce cykl szkoleniowy SEOtour, w ramach którego odwiedza łącznie 46 miast. Poprzednio Head of SEO w grupie Onet.pl oraz absolwent programu Google Top Contributor. Prywatnie mąż, tata dwójki dzieci i pasjonat „DoItYourself".

Ekspert z zakresu lead generation, autor bloga marczak.me Marketer z wieloletnim doświadczeniem w pracy w SaaS’ach. Wspiera firmy i startupy w tworzeniu skutecznych procesów lead generation. Prywatnie mąż i ojciec, fan kawy, czarnego metalu i newschoolowych tatuaży.

Specjalista SEO, który na co dzień pomaga małym przedsiębiorcom w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy. Oferuje usług SEO, konsultacje, a także szkolenia, ponadto od ponad 10 lat bloguje na tematy związane z pozycjonowaniem na www.Blog.Gdaq.pl

Niezależny Konsultant i Trener SEO. Od 2004 roku zawodowo zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych oraz prowadzeniem szkoleń otwartych i zamkniętych w tym zakresie. Właściciel agencji Mauer Media, która aktualnie współpracuje z największymi firmami w Polsce i zagranicą. Fascynat programów partnerskich (afiliacyjnych), które dają możliwość współpracy na nieograniczonej ilości rynków i krajów.

Head of analytics w agencji Kampanie SEO. Posiada wieloletnie doświadczenie w analityce oraz optymalizacji kanałów marketingowych, w tym Google Ads, Social Media oraz SEO. W swojej pracy posiłkuje się umiejętnością programowania w wielu językach. Jako fan automatyzacji postawił sobie za cel wyeliminowanie czasochłonnych i mało ambitnych zadań automatycznymi procesami. Z wykształcenia mgr. inż. na kierunku elektronika i telekomunikacja.

CEO @ DevaGroup, agencji Partner Google Premier i Google Rising Star. Trener SEO, Google Ads & Analytics. Autor szkoleń i artykułów oraz dwóch książek z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Pracował dla takich marek, jak: Allegro.pl, Neo24, Shoper.pl, Conrad.pl, Interia.pl, Grupa RMF czy Wydawnictwo Bauer. Specjalizuje się w strategiach wykorzystujących analitykę cyfrową do optymalizacji działań.

Marta Gryszko - z branżą SEO związana od 2005 r. Obecnie jest partnerem w spółce Wake App – twórcy narzędzi SeoStation.pl i Brandle.pl. Prowadzi również własną działalność gospodarczą, w ramach której oferuje usługi consultingowe i kursy SEO. W środowisku znana jako Lexy.

Pomysłodawca i CEO firmy WhitePress®, jednej z pierwszych w Polsce platform optymalizujących realizację kampanii content i influencer marketingowych, która rozpoczyna podbój rynków zagranicznych oraz Aplikuj.pl - dynamicznie rozwijającego się serwisu z ogłoszeniami o pracę. Studiował zanim jeszcze napisał maturę, obronił doktorat w wieku 23 lat. W biznesie stawia na rozwój i optymalizację, jest zawsze na bieżąco z trendami w marketingu i SEO. Seryjny przedsiębiorca. Żyje z pasją – nowoczesne technologie, fotografia, literatura i squash to tylko niektóre z jego licznych zainteresowań./p>

Head of SEO w agencji NPROFIT. Jest odpowiedzialny za nadzorowanie działań zespołu SEO oraz obsługę kluczowych klientów firmy. Na co dzień skupiony w temacie technicznej optymalizacji i skalowaniu ruchu organicznego.

Końcem 2016 roku rozpoczął pracę w firmie Kampanie SEO jako młodszy specjalista ds. marketingu internetowego. Obecnie jest liderem zespołu SEO, z którym tworzy i projektuje strategie marketingowe. Dodatkowo przygotowuje optymalizacje, przeprowadza audyty techniczne i UX oraz konsultuje projekty ze specjalistami i klientami. Swoją wiedzę stale aktualizuje o nowe nowinki z branży SEO/SEM, którą chętnie dzieli się z innymi. Z wykształcenia inż. Informatyki praktycznej.

Ekspert z 15-letnim doświadczeniem w SEO i Affiliate SEO. Robert to miłośnik technologii i zastosowania jej na potrzeby SEO. Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Elektrotechnika, który do SEO podchodzi jak inżynier, a nie marketingowiec.

Współzałożyciel agencji SEOMOOD, specjalista SEO, który na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afiliacyjnych.

Specjalista SEO w Grupie TENSE. Związany z marketingiem online od 2014 roku. Na co dzień wykonuje audyty SEO, wdraża strategie pozycjonowania serwisów internetowych i prowadzi szkolenia oraz warsztaty podczas których dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Z wykształcenia mgr inż. informatyki, który ostatnie lata edukacji poświęcił na zgłębianie tematyki gospodarki elektronicznej i e-marketingu.

Niezależny konsultant ds. SEO w pawel-kozlowski.pl, a także CEO w Agencji Rank Architects. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz pracy z dużymi markami

Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Wojtek, wspólnie z żoną Agnieszką i córką Krysią prowadzą najpopularniejszego polskiego bloga w pełni poświęconego Chorwacji - CroLove.pl. Ich przygoda z CroLove rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Przez ten, ponad 7-letni okres, pokonali dziesiątki tysięcy kilometrów poznając większość chorwackich regionów oraz poznali wielu wspaniałych ludzi, którzy utwierdzili ich w przekonaniu, że „emeryturę" spędzą nad Adriatykiem.

Doświadczony marketer, kawosz i twórca internetowy. Od lat aktywnie uczestniczy w życiu branży oraz stale zdobywa doświadczenie, którym chętnie dzieli się na blogu oraz kanale YouTube. Fan innowacyjnych rozwiązań, ekstrawertyk i współtwórca Surfera.

CEO Widoczni, w branży marketingu internetowego działa od 1999 roku. Specjalizuje się w pozycjonowaniu i optymalizacji konwersji stron. Zawsze zgodnie z mottem: „Nasze kampanie finansują się same". Założył agencję widoczni w czasach, kiedy z internetem łączyliśmy się przez modem. Do dziś rozwija ją z sukcesem, zwiększając zasięg działań z rynku lokalnego na ogólnopolski.

Z wykształcenia leśnik, który przeszedł do branży IT w 2014 roku. Pracując jako tester oprogramowania pozyskał bezcenną wiedzę dotyczącą architektury oprogramowania. Z marketingiem internetowym zetknął się w agencji Kampanie SEO, gdzie pracował i uczył się na każdym szczeblu od Juniora po Head of SEO. Entuzjasta pozycjonowania w modelu data-driven. Jako jeden z założycieli Surfera, obecnie spełnia się w roli współtwórcy narzędzia.

Konsultant SEO, wykładowca, bloger, trener i prelegent czołowych konferencji marketingowych. Prowadzi agencję butikową Takaoto oraz blog www.szymonslowik.pl.

Książka SEO Playbook
59,00 zł

Dowiedz się jak skutecznie pozycjonować strony internetowe, w jaki sposób możesz na tym zarabiać oraz jak działa branża SEO w Polsce! W książce znajdziesz wyłącznie praktyczną wiedzę od najlepszych specjalistów SEO w kraju.

Książka wyprzedana.
Zapisz się na listę, a powiadomimy cię, kiedy znowu będzie dostępna.


FAQ

 • Czym różni się II wydanie od I?

  Przede wszystkim: składem. Wzięliśmy sobie do serca uwagi czytelników i przygotowaliśmy calkowicie nowy layout książki, który teraz jest zdecydowanie bardziej czytelny i profesjonalny. Ponadto poprawiliśmy kilka nieścisłości merytorycznych oraz litrówek.

 • Kiedy otrzymam książkę?

  Maksymalnie w przeciągu dwóch dni roboczych.

 • Czy możliwe jest zamówienie książki na adres poza Polską?

  Nie. Książki wysyłamy tylko na terenie Polski.

 • Czy można kupić e-booka?

  Niestety na ten moment nie jest to możliwe.

 • A co jeśli kurier mnie nie zastanie?

  Paczki wysyłamy Pocztexem, a więc kurierem Poczty Polskiej. Jeśli nie zastanie Cię w domu, to książka będzie czekała na odebranie w placówce Poczty Polskiej przez kolejne 14 dni. UWAGA: niektóre urzędy pocztowe odsyłają nieodebrane paczki już po 7 dniach więc nie warto zwlekać z odbiorem.

 • Czy mogę śledzić przesyłkę przez Internet?

  Tak. Po przygotowaniu przesyłki do wysyłki otrzymasz email ze sklepu z numerem swojej przesyłki oraz linkiem umożliwiającym śledzenie jej trasy przez Internet.

 • Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

  Wystarczy, że napiszesz na kontakt@seoplaybook.pl - postaramy się udzielić odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego! :)